2019 BAYK KIŞ TROFESİ START ALDI

2019 BAYK KIŞ TROFESİ START ALDI

 

Milta Bodrum Marina işbirliği ile Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen 2019 BAYK Kış Trofesi 19 Ocak tarihinde I. Ayak yarışlarıyla başladı.

41 Teknenin kayıt verdiği hafta sonundan detaylar şöyle;

Cumartesi sabahı brifing için Milta Bodrum Marina’da bulunan Marina Club’da toplanan ekipler, yarış evraklarının temini sonrasında serinin ilk yarışı için denize çıktılar.

Irc A sınıfı cumartesi günü ilk yarışı orsa – pupa şamandıra yarışı ile tamamlarken, ilan edilen ikinci şamandıra yarışı, deniz ve hava şartları nedeniyle iptal edilirken yarış kurulu IRC A sınıflarına coğrafi rota uygulaması yaptı. Irc B ve Destek Sınıfları yaklaşık 18 deniz mili uzunluğundaki Bodrum-Karaada-Kıstak adası-Bodrum rotasında değişken hava şartlarına yarışarak geç saatlerde finişlerini tamamladılar.

Cumartesi akşamı Milta Bodrum Marina’da bulunan Marina Club’da gerçekleştirilen açılış kokteylinde tekrar buluşan yelkenciler müzik ve ikramlar eşliğinde keyifli zamanlar geçirdiler.

Yarışların ikinci günü yarış kurulu brifingde tüm sınıflar için coğrafi rota uygulaması yapacağını ilan etti. Verilen startın ardından ekipler sağanak  rüzgarla birlikte yağmur ile de mücadele vermek durumunda kaldılar.

I.Ayak sonuçları teknelerin 2019 IRC belgelerinin tamamlanması sonrasında yayınlanacaktır.

Yarış finiş zamanları için; www.bayk.org

 

Detaylı bilgi için:

B.A.Y.K – Senem Kalaycıoğlu

0 252 316 33 85

0 537 476 21 07

info@bayk.org

www.bayk.org 


2019-01-23