Bodrumda Yelken Zamanı

Bodrumda Yelken Zamanı

CFM Soğutma ve Otomasyon ana sponsorluğunda ve Milta Bodrum Marina işbirliği ile Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen Cfm - Bayk Kış Trofesi V. Ayak ve Bayk Trio Trofe II. Ayak yarışları 13 – 15 Nisan tarihinde gerçekleştirildi.

Cuma Sabahı Trio Trofe ile ilk startı alan yelken severler hafta sonunda denizin, güneşin ve yelkeninin keyfini çıkardılar. 8 Tekne kaydının alındığı II. Ayak yarışlarında Bodrum – Köçek Adası  - Bodrum rotasında rekabet edildi.

Cumartesi sabahı Cfm-Bayk Kış Trofesi V. Ayak yarış detaylarının paylaşıldığı brifing sonrasında 46 tekneden oluşan filo parkurda yerlerini aldı.

Planlanan yarışların hepsinin yapıldığı hafta sonunda IRC A sınıfı 2 adet orsa – pupa ve 1 coğrafi yarış, IRC B ve Destek Sınıfı 2 coğrafi yarış ile V. Ayağı tamamladı.

Cumartesi akşamı gerçekleştirilen kupa töreninde Bayk Trio Trofe I. ve II. Ayak, Cfm-Bayk Kış Trofesi IV. Ayak ödülleri sahipleriyle buluştu. Canlı müzik eşliğinde yorgunluklarını atan yelken severler aynı zamanda yaza merhaba dediler…

Detaylı sonuçlar için; www.bayk.org

CFM HAKKINDA: CFM Soğutma ve Otomasyon A.Ş. Endüstriyel soğutma, Klimatizasyon ve Perakende sektöründe;  Soğutma ve otomasyon  çözümleri, BMS çözümleri, Mühendislik Proje ve Süpervizörlük, Yüksek teknoloji soğutma kompresörleriyle birlikte soğutma ekipmanları sistem projelendirmesi ve tedariki, Kontrol algoritmaları ve  yazılımların geliştirilmesi, kontrol donanım tedariki, Adyabatik-İzotermal nemlendiriciler ve nemlendirme çözümleri konularında Türkiye, Türki Cumhuriyetleri  ve MENA bölgelerinde lider  bir firmadır.   

CFM Soğutma ve Otomasyon A.Ş. sektöründe Türkiye’nin en ge­niş marka ve hizmet ağına sahip şirketidir; HVAC/R alanında dünya pazarında lider konumunda olan Carel, EmersonClimate, Copeland, AlcoControls, Vilter, S&P  firmalarının  exclusive distribütörüdür, bu ürünlerin ana dağıtım ve lojistik üslerinin yönetimi CFM tarafından yapılmaktadır. 

CFM Soğutma ve Otomasyon A.Ş. sosyal sorumluluk projelerinin gönüllü bir parçasıdır; Tüm mühendislik faaliyetlerinde enerji verimliliğinin artırılması ve çevrenin korunması için AR-GE faaliyetlerinde bulunur, gelişmiş test laboratuvarları vardır. Üniversite laboratuvarlarının teknolojik gelişimleri için bağışlarda bulunur.  Çevre bilincinin artırılması, özellikle deniz ve deniz sporlarının sevdirilmesi için bir çok kulüp ve yelken okullarına destek ve katkılarda bulunur. Ayrıca çevreci spor faaliyetlerine sponsorluklar sağlar.

Detaylı bilgi için:
B.A.Y.K – Dilek Kalaycıoğlu          
0 252 316 33 85                       
0 537 476 21 07                       


2018-04-16