>

Finale Doğru

Finale Doğru

CFM Soğutma ve Otomasyon ana sponsorluğunda ve Milta Bodrum Marina işbirliği ile Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen Cfm - Bayk Kış Trofesi VI. Ayak ve Bayk Trio Trofe III. Ayak yarışları 4 – 6 Mayıs tarihinde gerçekleştirildi.

Trio Trofe III. Ayak yarışları ile hafta sonunun ilk startını alan yelkenseverlerden detaylar şöyle;

Cuma sabahı brifing alanında toplanan Trio yarışçıları çok geçmeden parkurda yerlerini aldı. 7 teknenin kaydının alındığı fakat 6 teknenin rekabet ettiği Bodrum –Karaada – Yassı Kayalıkları – Karaada – Bodrum rotasında Jasmin Quattro teknesi birinci olurken, Truva1 teknesi ikinci, Nomad Turx teknesi ise üçüncü oldu.

2018 Trio Trofenin son yarışı 25 Mayıs Cuma günü gerçekleştirilecek.

Cumartesi sabahı Cfm-Bayk Kış Trofesi VI. Ayak yarışları için güne ‘’Merhaba’’ diyen yarışçılar, brifing için bir araya geldiler. 43 Teknenin kaydının alındığı ve Trofe finaline 1 Ayağın kaldığı hafta sonunda kazanma arzusu ve beklentiler zirvedeydi.

Cumartesi günü tüm sınıflara aynı rota uygulanırken, ilk start IRC B ve Destek Sınıfının oldu. Ekipler yaklaşık 17 deniz mili mesafesindeki Kargı Adası – Köçek Sığlığı – Kargı Adası – Çelebi Adası – Görecek Adası –Bodrum finiş rotasında rekabet etti.

Cumartesi akşamı Cfm-Bayk Kış Trofesi V. Ayak ve Trio Trofe III. Ayak kupa töreni için bir araya gelen ekipler ikramlar ve müzik eşliğinde günün yorgunluğunu attılar.

Pazar günü ise; Yarış Komitesinin deniz üzerinde belirlemiş olduğu yeni rota üzerinden rekabete devam eden ekipler hafta sonunu yarışa doymuş olarak sonlandırdı. 

Detaylı sonuçlar için; www.bayk.org

CFM HAKKINDA: CFM Soğutma ve Otomasyon A.Ş. Endüstriyel soğutma, Klimatizasyon ve Perakende sektöründe;  Soğutma ve otomasyon  çözümleri, BMS çözümleri, Mühendislik Proje ve Süpervizörlük, Yüksek teknoloji soğutma kompresörleriyle birlikte soğutma ekipmanları sistem projelendirmesi ve tedariki, Kontrol algoritmaları ve  yazılımların geliştirilmesi, kontrol donanım tedariki, Adyabatik-İzotermal nemlendiriciler ve nemlendirme çözümleri konularında Türkiye, Türki Cumhuriyetleri  ve MENA bölgelerinde lider  bir firmadır.   

CFM Soğutma ve Otomasyon A.Ş. sektöründe Türkiye’nin en ge­niş marka ve hizmet ağına sahip şirketidir; HVAC/R alanında dünya pazarında lider konumunda olan Carel, EmersonClimate, Copeland, AlcoControls, Vilter, S&P  firmalarının  exclusive distribütörüdür, bu ürünlerin ana dağıtım ve lojistik üslerinin yönetimi CFM tarafından yapılmaktadır. 

CFM Soğutma ve Otomasyon A.Ş. sosyal sorumluluk projelerinin gönüllü bir parçasıdır; Tüm mühendislik faaliyetlerinde enerji verimliliğinin artırılması ve çevrenin korunması için AR-GE faaliyetlerinde bulunur, gelişmiş test laboratuvarları vardır. Üniversite laboratuvarlarının teknolojik gelişimleri için bağışlarda bulunur.  Çevre bilincinin artırılması, özellikle deniz ve deniz sporlarının sevdirilmesi için bir çok kulüp ve yelken okullarına destek ve katkılarda bulunur. Ayrıca çevreci spor faaliyetlerine sponsorluklar sağlar.

Detaylı bilgi için:
B.A.Y.K – Dilek Kalaycıoğlu          
0 252 316 33 85                       
0 537 476 21 07                       

info@bayk.org

 


2018-05-07