>

BODRUM SULARINDA YELKENLERİN DANSI

BODRUM SULARINDA YELKENLERİN DANSI

Milta Marina desteği ile Schüco ana sponsorluğunda 05-06 Şubat tarihlerinde düzenlenen Schüco-Bayk Kış Trofesi 2. Ayak yarışları,

özenle hazırlanan rota ve parkur alternatifi ile farklı mücadelelere tanık oldu. Bodrum sularında görsel şölen yaşattı.

IRC A, IRC B ve destek gurubunda 27 teknenin kayıt verdiği yarış haftasına 1.ayak yarışlarına göre daha düşük rüzgarlı, güneşli bir hava eşlik etti.

Cumartesi günü tüm filoya  ilk yarış olarak startı verilen coğrafi rotanın ardından, IRC A sınıfları için  planlanan 2. yarış  kurulan şamandıra parkuru ile tamamlandı. Pazar günü rüzgarın daha da azalması filoyu tedirgin etse de,  rüzgar yoğunluğu bulunan bölgede tüm sınıflara uygulanan coğrafi rota ile yarış başarıyla gerçekleştirildi.

Pazar günü yarış sonrası Marina Yacht Club’da ki ödül töreninde buluşan ekiplerden 1. ve 2. Ayak kazananlarına ödülleri verildi, ardından 26-27 Şubat tarihlerinde yapılacak 3. Ayak yarışlarında buluşmak üzere veda edildi.

Yarışan ekipler kurulan parkurlardan ve dolu dolu geçen yarış haftasından mutlu olduklarını belirterek gerek yarış komitesine gerek yönetim kuruluna ayrı ayrı teşekkür ettiler.

Bodrum dışından pek çok ekibin geldiği her yarış haftasında, planlanan yarışların başarıyla gerçekleştirilmesi, katılımcı teknelerin ve yarış organizasyon komitesinin en büyük isteği.

 

 

  

 


2022-02-09