SCHÜCO-BAYK KIŞ TROFESİNDE 4. AYAK ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

  • Ana Sayfa
  • SCHÜCO-BAYK KIŞ TROFESİNDE 4. AYAK ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

SCHÜCO-BAYK KIŞ TROFESİNDE 4. AYAK ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

  • #
  • 2023-03-14 15:50:31

SCHÜCO-BAYK KIŞ TROFESİNDE DÖRDÜNCÜ AYAK ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

Yat yarışçılarının Bodrum'da bir araya geldiği SCHÜCO-BAYK Kış Trofesi'nde dördüncü ayak heyecanı geride kaldı. Türkiye'de ilk kış trofesi yarışlarını gerçekleştiren Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübünün (BAYK) düzenlediği yarışlarda, 28 teknede ekipler yelken açıp oldukça çekişmeli geçen mücadeleye katıldı. 

Milta Bodrum Marina iş birliği ile düzenlenen ve yedi ayaktan oluşan trofe mücadelesinde, yelkenciler hafta sonu dördüncü ayak yarışları için bir araya geldi. Cumartesi günü brifingde, 6 Şubat'ta yaşanan merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan depremlerde, hayatını kaybedenlerin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Trofenin 18-19 Şubat'ta yapılacak üçüncü ayağı da iptal edilmişti.

Brifingin ardından, rüzgarın hızının yarışta can ve mal güvenliği açısından beklenilenden fazla olması nedeniyle olumsuzluk yaşanmaması için ekipler beklemeye geçti. Ancak ilk gün yelkenciler denize açılamadı. Yarışsız geçen ilk günün ardından ikinci gün, elverişli hava koşullarıyla tüm sınıflara ikişer yarış yapıldı. Çekişmeli ve heyecanı yüksek yarışlar başarı ile tamamlandı.

Ekipler Milta Bodrum Marina'ya dönerken, yarış komitesi elde edilen puanları hesaplayıp sıralamayı belirledi. Yelkenlerini toplayan yarışçılar, Marina Yacht Club'da yapılan ödül töreniyle yarış haftasını tamamladı. Ödül töreninde, birifingde olduğu gibi depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için saygı duruşunda bulunuldu.

Beşinci ayak yarışları 1-2 Nisan'da yapılacak trofenin dördüncü ayak ödül töreninde sporculara kupalarını, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mahir Top, Schüco Türkiye’nin en büyük bayisi Pimeks Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tümer Yavuz, Schüco Bodrum yetkilisi Özgün Sevinç, BAYK Komodoru Şenkar Öztüzün  BAYK Vis Komodoru Ahmet Edipoğlu ve BAYK Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Günel  takdim etti.

Image

Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo